arrow_back

Uçucu Organik Bileşikler

Uçucu Organik Bileşikler

İçindekiler

Uçucu Organik Bileşikler nelerdir gelin birlikte inceleyelim. Benzen, toluen, metilen klorür ve metil kloroform gibi uçucu organik bileşikler vardır. Havada buharlaşabilen ve bazen yeraltı sularına ulaşabilen karbon içeren uçucu organik bileşikler ‘dir. VOC’ler doğal olarak veya insan faaliyetlerinin bir sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. VOC’ler ayrıca benzin, vernikler ve temizleyiciler gibi ticari ve ev ürünlerinde yaygın katkı maddeleridir.

Aşağıdaki faktörlerle VOC’lere katkıda bulunmaktadır:

  • Konum  – Endüstriyel ve ticari alanlar, benzin istasyonları, çöplükler ve kuru temizleme işlemlerinin tümü kirlilik kaynakları olmaktadır.
  • Kuyu derinliği  – Daha sığ kuyular, daha derin kuyulara göre daha çabuk ve daha kolay kirlenebilmektedir.
  • Jeoloji  – Yeraltı suyu kum veya gözenekli toprakla kaplıysa, kalın topraktan daha savunmasızdır ve bu da kirletici maddelerin girmesini azaltmaktadır.
  • Zaman  – Bir sızıntının keşfedilmesi veya suyun yavaş hareket eden doğası nedeniyle yeraltı suyunu kirletmesi aylar veya yıllar almaktadır.


Özel kuyu suyunuzda olası VOC varlığından endişe ediyorsanız yapmanız gerekenler;

Zihninizi rahatlatmanın kesin bir yolu: Biontech Tezgah Üstü Su Arıtma Sistemi. VOC’lerin suyunuzdaki etkisini hafifletmeye yardımcı olabilecek bir dizi ürün ve hizmet vermektedir.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Su Detoksu

Su Detoksu

Su Detoksu Nedir? Su detoksu kavramına geçmeden önce detoks nedir isterseniz gelin birlikte inceleyelim. “Detoks” günümüzde…

Okumaya Devam Et

Hayatınıza yeni bir tazelik katın!