fbpx
arrow_back

Alkali İyonize Su Nedir?

Alkali İyonize Su Nedir?

Günümüzde çoğu insan modern insan ortamının genellikle çok asidik olduğunu anlıyor. Bu büyük bir sorun gibi görünmeyebilir, ancak maalesef asidik bir vücut hastalık için ideal bir ortamdır.

Yaşlanma ve sindirim ile çeşitli zorluklara neden olabilir. Bu nedenle, genel bilimsel tavsiye, daha dengeli, hafif alkali bir vücut ortamı yaratmaktır.

Alkali iyonize su nedir?

Sadece elektroliz işlemi ile elde edilebilen alkali iyonize su, özellikleri nedeniyle literatürde; alkali antioksidan su, alkali hidrojene su, alkali indirgenmiş su gibi farklı adlarla tanımlanarak diğer sulardan ayrıştırılmıştır.

Hücrelerde oksitlenmeyi etkisiz kılan, küçük molekül yapısı, hegzagon (altıgen) şekli ve indirgeyici (oksidasyonu tersine çeviren) negatif (-) iyon yapısı ile hücrelere kolaylıkla nüfuz ederek, toksinleri, asidik atıkları, serbest radikalleri etkin biçimde uzaklaştıran elektrondan zengin mineral kaynağı sudur.

Fiziksel performansı en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur.

Alkali Su Nedir

Enerji ve canlılık verir

Faydaları nelerdir?

Alkali su ile Alkali iyonize su arasında ki farklar?

Orp Tüpü

En önemlisi  İyonize su, normal alkali suyun içermediği antioksidan potansiyeline sahiptir.  Bu ORP ile ölçümlenen sıvıların paslanma veya paslanmaya karşı (indirgeme )gücünü ifade eden Minivolt cinsinden ölçümlenen birimdir.

Diğer tüm suların aksine Alkali iyonize suyun  ORP değeri negatiftir ( -50 ile – 300 arası olabilir )

pH 7’den büyük olan herhangi bir su alkali bir pH’a sahiptir. (Karbonat , limon suyu veya RO arıtma cihazlarındaki bazı filtreler pH seviyesini yükseltebilir )

Ancak bu su ,iyonize suyun sağlık yararlarına sahip olmayacaktır, çünkü antioksidan potansiyele sahip değildir ve vücuttaki asitliği önleyecek kadar alkali değildir.

Alkali İyonize su içmenin püf noktaları

Hayatınıza yeni bir tazelik katın!