fbpx
arrow_back

Sıkça Sorulan Sorular

Alkali su iyonizerleri geleneksel arıtmalardan farklı prensiple çalışan, sağlığa dair faydaları yüzlerce makaleye konu olmuş Tip2 medikal ürün sertifikasına sahip cihazlardır.

Kullanım ve ihtiyacınıza göre en uygun modeli internet sitemizden seçebilir veya müşteri danışmanlarımızla iletişime geçerek sizin için en uygun ürünü tavsiye edebiliriz.

%99.9 titanyum kaplı plakalar asla kırılmaz.

Güney Kore’de 1986 yılında kurulmuş olan Biontech, üretimlerini Kore’deki tesislerinde yapmaktadır.

Revers Osmoz sistemi klasik su arıtma teknolojisi ile suyu arındırır ve temizler. İyonize sistemler ise suyu arındırdıktan sonra iyonize ederek sudaki sağlıklı mineralleri ayrıştırır ve temiz suyun yanında canlı su içmenizi sağlayarak antioksidan etki yaratır.

Yetişkin bir bireyin içmesi gereken alkali su seviyesi 8,5-9 pH değerindedir. Doktor tavsiyesi olmadığı sürece 9 pH’ın üzerine çıkılmaması tavsiye edilir.

Alkali mineraller doğada tek başlarına var olamazlar. Asidik bir mineral ile bağlıdırlar. Kalsiyum da bu alkali minerallerden biridir. İyonizasyon işlemi sonrasında asidik mineral ile bağı koparılan kalsiyum, serbest forma geçerek bardak, sürahi, şişe gibi ürünlerde beyaz lekelenme veya tortuya neden olabilir. Bu durum,  içtiğiniz suyun kalsiyum açısından zengin olduğunu, dolayısıyla suyun kalitesini gösterir. Bu lekeler 3,5 pH asidik su ile temizlenebilir.

Biontech ürünlerinde bulunan UF (ultra filtrasyon) sistemi 0,1 mikrona kadar ağır metal arıtımı yaparak güvenli su tüketimi yapmanızı sağlar

Hidrojen jeneratörü faydalı antioksidan enzimlerin vücutta çoğalmasına yardımcı olur. Hidrojen suyundaki hidrojen molekülleri, zararlı serbest radikalleri ortadan kaldırarak yaşlanmayı geciktirir ve yorgunluktan kurtulmaya yardımcı olur. Ancak suyun pH seviyesinde herhangi bir değişiklik yapmaz ve suyu temizlemez. İyonizerler ise mutfak bataryanızın şebekesine bağlanarak musluk suyu ile işlem yapar. Suyun içerisinde bulunan zararlı bileşenleri temizleyerek içerisinde bulunan mineralleri ayrıştırır, – ORP değeri ile de antioksidan hale dönüştürür ve mikromoleküler sağlıklı, temiz ve canlı su içmenizi sağlar.

https://www.biontech.com.tr/hidrojenli-su-jeneratoru-nedir/ linkinden hidrojenli su jeneratörünü detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Tüm ürünlerimiz 2 yıl garantilidir.

https://www.biontech.com.tr/alkali-su-faydalari/ linkindeki blog yazımızdan alkali suyun faydalarını detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Bebekler için tavsiye edilen pH aralığı 7-7,5 pH’dır.

Kedileriniz için 6,5 pH asidik su tüketilmesi çok faydalı olacaktır. Ayrıca 5,5 pH değerindeki suyu da tüylerinin bakımı için kullanabilirsiniz. Diğer evcil hayvanlarınız için veteriner hekiminize danışarak en faydalı pH değerini kullanabilirsiniz.

Bir maddenin başka bir maddeyi oksitleme veya indirgeme kabiliyetinin derecesini gösteren bir ölçümdür. -200 ila -500 mV arası ORP değeri suyun antioksidan olduğunu gösterir.

Biontech firması 1986 yılında kurulmuştur. Alkali su iyonize sistemlerinde inovatif ve teknolojik  üretimleri ile sektörün liderleri arasındadır.

Güney Kore’de bugüne kadar 2 milyon adetten fazla kullanıcıya ulaşmış ve Dünya pazarının % 40 hakimi durumdadır. Biontech ürünleri Türkiye’de  10 yıldan fazla süredir kullanılmakta olup, 2 yıldır Alkatek Group distribütörlüğü altında tüm Türkiye’de hizmet vermektedir.