arrow_back

Günde Ne Kadar Alkali Su İçmeliyim?

Günde Ne Kadar Alkali Su İçmeliyim?

İçindekiler

Alkali su içmenin sağlığınız için öneminin farkındaysanız günde ne kadar alkali su içmeliyim sorusunun cevabını da merak ediyorsunuzdur. İşte, bu içeriğimizi aklınızdaki bu soruya cevap vermek için hazırladık. Gelin şimdi, içmeniz gereken günlük alkali su miktarı hakkındaki detayları paylaşalım.

Vücuttaki Alkali Su Dengesi Nasıl İşler?

Vücuttaki su dengesi yani organlarınızın görevlerini yerine getirmek için ihtiyaçları olan su; beslenme, fiziksel aktiviteler, yaş, çevre gibi koşullara göre değişiklik gösterir. Gereğinden az su içmek veya aşırı su kaybı da dehidrasyona, yani susuz kalmaya yol açar.

Vücudunuzun ihtiyacı olan suyu; suyun kendisinin yanı sıra tükettiğiniz yiyecek ve içecek sayesinde de alırsınız. Toplam su ihtiyacının %20-30’unu yiyecekler, %70-80’ini ise içecekler karşılar. Susama hissi ise vücuttan %1- 2 oranında su kaybı olduğunda başlar.

Ne Kadar Su İçmelisiniz?

Günlük su ihtiyacı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Yaş, kilo, sağlık durumu, alınan ilaçlar, yapılan egzersizler ve çevresel etkenler, günlük su tüketimi miktarında farklılık yaratan faktörlerden bazılarıdır. Uzmanlar da işte tam bu nedenle “Günde ne kadar su içmeliyim?” sorusuna kesin bir yanıt vermekten kaçınmaktadırlar.

Yapılan araştırmalara göre; yetişkin bir kadının günlük 2,7 litre, erkeğin ise; 3,7 litre sıvı alması gerektiğinin altını çizer nitelikte. Zaten araştırmaların belirttiği bu miktar da su ve yiyeceklerden alınacak toplam sıvı miktarıdır.

İçtiğiniz Su Miktarı Kadar Suyun Kalitesi de Önemli

Sağlığınız için arıtılmamış musluk suyundan uzak duruyor ve içeriğinde zararlı maddeler olmadığını düşündüğünüz için damacana su tüketiyor olabilirsiniz. Ancak, bu sular da evinize, iş yerinize ulaşana kadar damacana içerisinde duruyor.

Tabii bu durumun önüne geçmek için etkili bir çözüm yolu var! Su arıtma cihazları, içindeki zararlı maddelerden arındırılmıştır. Temiz su içmek için oldukça fonksiyonel ve verimli bir etki sağlar.

Biontech, istediğiniz her an taze ve temiz su kullanabilmenizi sağlayan su arıtma cihazları ile sizi düşünüyor! Ters ozmos teknolojisine sahip Biontech su arıtma cihazları sayesinde vücudunuzun ihtiyacı olan miktarda temiz suya, pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz! Günde Ne Kadar Alkali Su İçmeliyim hakkında merak ettikleriniz için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Su Detoksu

Su Detoksu

Su Detoksu Nedir? Su detoksu kavramına geçmeden önce detoks nedir isterseniz gelin birlikte inceleyelim. “Detoks” günümüzde…

Okumaya Devam Et

Hayatınıza yeni bir tazelik katın!