arrow_back

Asidik Su veya Düşük pH Değerli Su

Asidik Su veya Düşük pH Değerli Su

İçindekiler

Su akışınız zayıf mı? Suyunuzun tadı metal gibi mi? Bunların hepsi asidik suya veya düşük pH’lı suya sahip olduğunuzun işaretleri olabilir.  

Asitli su nedir? Suyunuzun pH’ı düşükse (7’den az) asidik olarak kabul edilmektedir. Sudaki asitlik, suyunuzun tadı ve kalitesi ile evdeki boru ve armatürler üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olmaktadır. Örneğin; asidik su , boruların daha yüksek oranda aşınmasına neden olmaktadır . Plastik veya beton borular korozyona dayanıklı olabilirken, metal borular özellikle asitli sudan etkilenir . Düşük pH veya asidik suya sahip olabileceğinizi gösteren işaretler şunları içerir:

  • Sudaki metal tadı
  • Kırmızı veya mavi-yeşil renkli su
  • Porselen üzerinde kırmızı veya mavi-yeşil lekeler (borularınız demir veya bakır ise)
  • Yavaş su akışı / basıncı, boruların daha hızlı bozulması

Evinizdeki su tesisatı, dişlerinizi fırçalamaktan bulaşıklarınızı yıkamaya kadar günlük rutininizin ayrılmaz bir parçasıdır. Düşük pH / asitlik gibi sorunlu su belirtilerinin farkında olmak önemlidir. Asidik bir su sorunuyla uğraşmak, ev sahiplerinin diğer sorunlar yaratılmadan önce olası bir sorunu ele almalarına da yardımcı olmaktadır.

Düşük pH sorununuz olduğundan şüpheleniyorsanız veya suyunuzun asitlik veya kirleticiler açısından test edilmesini istiyorsanız, bir su arıtma uzmanıyla iletişime geçin. Biontech Su Arıtmaları, sorunlu su arıtmada 1 numaradır. Su arıtma uzmanlarından oluşan ekibimiz, su zorluklarını ve yaygın olarak ortaya çıkan kirleticileri bilir.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Su Detoksu

Su Detoksu

Su Detoksu Nedir? Su detoksu kavramına geçmeden önce detoks nedir isterseniz gelin birlikte inceleyelim. “Detoks” günümüzde…

Okumaya Devam Et

Hayatınıza yeni bir tazelik katın!