fbpx
arrow_back

Su İçme Alışkanlığı Nasıl Kazanılır?

Su İçme Alışkanlığı Nasıl Kazanılır?

İçindekiler

Su İçme Alışkanlığı Nasıl Kazanılır sorusunu modern hayatla birlikte sağlık sorunları yaşayanların merak ettiklerinin başında gelmektedir. Su içme alışkanlığı edinememek nedeniyle su içmeyi unutmayı ve su içmeyi sevmemeyi su tüketiminin az olmasının başlıca nedenlerinden sayabiliriz.

Siz de su içmeyi artırmanın yollarını arayanlardansanız doğru yerdesiniz; çünkü bu yazı tam sizlik! Şimdi, su içme alışkanlığı kazanmanızı sağlayacak önerileri sıralamaya başlayalım.

1- Uyandığınızda Bir Bardak Su

Sabah uyandığınızda aç karnınıza, çay veya kahve içmeden önce, bir bardak su için.

2- Suyunuzu Yanınızda Taşıyın

Yolda, işte veya okulda yanınızda her zaman suyunuz olsun. Böylece sırf yanınızda yok diye su içmemezlik etmezsiniz. Ancak plastik pet şişelerin suya salınım yapabildiğini göz önünde bulundurarak cam şişe kullanmanızın sağlığınız açısından daha iyi bir alternatif olduğunu hatırlatmadan geçmeyelim.

3- Yemeklerden Önce

Yemekten önce içilen bir bardak suyun daha çabuk doymanız konusunda da size yardımı dokunur. Bu doğrultuda, yemeklerden önce içilen suyun kilo vermeniz konusunda da size yardımcı olacağını söyleyebiliriz. Çünkü yapılan bir araştırma; kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinden önce su içen kişilerin 8 hafta sonra kilolarında ve iştahlarında azalma olduğun göstermiştir.

4- Günlük Su Tüketimi

Daha fazla su içmek için her gün ne kadar su içtiğinizi kaydedin. Bunun için mobil uygulamalardan yararlanabilmekte ya da kaç bardak su içtiğinizi küçük bir not defterine, telefonunuzun notlar bölümüne yazmanız gerekmektedir. Bu sayede günlük su tüketimi için koyduğunuz hedefi takip etmeniz ya da az su içtiğinizde bunu telafi etmeniz kolaylaşır.

5- Boşalan Bardağı Doldurun

Su bardağınız veya şişeniz boşaldıysa vakit kaybetmeden doldurun. Boş kalan bardak ve şişeler sizi su içmekten alıkoymaktadır. Ayrıca bardağınız ya da şişeniz boş kaldıkça su içmeye de üşenebilirsiniz. Bu nedenle boşalan bir bardağı ve şişeyi ilk fırsatta tekrar doldurmak size kolaylık sağlayacaktır.

6- Su İçmeniz Gerektiğini Hatırlayın

Günlük koşuşturma içerisinde su içmeyi unutan ve ancak susuzluk hissettiğinde su tüketen insanların sayısı hiç de az değil. Fakat bu durum, yeterli miktarda su içmenin önünde bir engel. Bu nedenle su içmeyi hatırlamanız gerekmektedir.

Bunu yapabilmek için ise size belirli aralıklarla bildirim yollayan mobil uygulamalardan ya da telefonunuzun alarmından yardım alabilirsiniz. Hatta dilerseniz evinizde ve iş yerinizde kendinize minik notlar da bırakabilirsiniz. Su İçme Alışkanlığı Nasıl Kazanılır konusundaki son ipucu ile devam edelim.

7- Suyunuzu Tatlandırın

Eğer su içmeyi sevmiyorsanız suyunuzun tadını değiştirebilirsiniz. Suyunuza limon, çilek gibi taze meyveler, salatalık gibi sebzeler veya nane yaprağı, çubuk tarçın koyarak aroma kazandırabilirsiniz. Bu sayede su içme isteksizliği de ortadan kaldırabilirsiniz. Hatta haydi hemen şimdi kendinize hemen bir bardak limonlu su hazırlayın! (Su detoksu yazımızı okumanızı öneririz)

Suyunuzun tadını içine limon, nane gibi sebzeler koyarak değiştirebileceğiniz gibi, içindeki maddelerden arındırarak da düzenleyebilirsiniz. Bunun için bir su arıtma cihazı kullanabilirsiniz. Üstelik su içme alışkanlığınızı kaliteli su içerek pekiştirebilir, faydalarını artırabilirsiniz.

Su İçme Alışkanlığı Nasıl Kazanılır

Su İçme Alışkanlığı Nasıl Kazanılır noktasında ise sizlere güzel bir haberimiz var. Biontech, taze ve temiz suyu içebilmeniz için, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyacınıza uygun su arıtma cihazı ile yanınızda! Tezgah altı ve tezgah üstü su arıtma cihazları sayesinde temiz, arıtılmış suya pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.

canli su

Canlı Su Nedir?

Canlı Su Nedir? Canlı su; saf suyun, doğadan topladığı minerallerle oluşturduğu doğal su kaynaklarından akan ilk…

Okumaya Devam Et

Hayatınıza yeni bir tazelik katın!