fbpx
arrow_back

Alkali İyonize Su Cihazı

Alkali İyonize Su Cihazı

İçindekiler

Alkali İyonize Su Cihazı

Alkali iyonize su cihazı elektromanyetizma kullanarak karbonatı kalsiyum, magnezyum gibi alkali minerallerden süzerek ayrı ayrı boşaltır. Bu temel girişten sonra birlikte alkali iyonize su arıtma cihazı makalemize başlayabiliriz.

Bugün modern yaşam eğilimleri, 21.yy. dinamiklerine paralel olarak sürekli bir değişim ve ilerleme halindedir. Bu teknoloji çağının sağlık alanında yaptığı en önemli değişim, yaşam sürelerinin uzaması ve batı ürünlerinin tüketiminin artmasıdır.

Bu nedenle yaşam tarzına bağlı hastalıktan mustarip insan sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Buna bağlı olarak yapılan araştırmalarda Dünya Sağlık Örgütü, dünyada 2 milyardan fazla insanın sağlıklı suya ulaşamadığını tahmin etmektedir.

Oysa tüm canlı organizmaların ve organik maddelerin yaşama devam etmesini sağlayan kimyasal reaksiyonlar su ortamında gerçekleşir. Yaşamın kimyası su kimyasıdır. 

Ne Tür Su Tüketilmeli? 

Tüm dünyada ne tür bir su tüketilmesi gerektiğine dair uzun yıllardır farklı çalışmalar yapılmaktadır. Çünkü susuzluğun giderilmesi ile sudan fayda sağlanması konusu bilimsel açıdan farklılık göstermektedir. Bu sebeple musluk suyuna alternatif olabilecek arıtma, filtreleme gibi yöntemler giderek yaygınlaşmaya başlamıştır. Zaten alkali iyonize su cihazı teknolojisi de bu araştırmalar neticesinde ortaya çıkmıştır.

Bazı araştırmalar, şişelenmiş suyun musluk suyundan daha az güvenilir olacağını öne sürmüştür. Çünkü şişelenmiş sular, PET olarak bilinen 1 numaralı plastikte bekletildiklerinde, bu plastikte bulunan BPA suya sızabilir. BPA’ya maruz kalmanız ise, beyin gelişimi rahatsızlıkları, doğurganlık problemleri, kanser ve kalp rahatsızlıklarına sebep olabilmektedir. Bu nedenle bugün birçok üretici BPA içermeyen plastik su şişeleri satmayı tercih etmektedir.

Şişelenmiş suyun zararlı olabileceği yönündeki iddialardan sonra suyu damıtma işlemleri ve alkali su gibi bilgiler hızla yaygınlaşmıştır. Buna bağlı olarak da alkali iyonize su cihazı talepleri gün geçtikçe artmaktadır.

Alkali Su Nedir?

Arıtma suyu ve alkali suyu kıyaslarsak en temelde ikisinin de bir filtreleme işlemi olduğu görülmektedir. Suyu arıtma işlemi, musluk suyunun kaynatılıp, çıkan su buharının kirli maddelerden arındırılarak tekrar suya dönüştürülmesi işlemidir. Bazı araştırmalara göre bu geleneksel filtre sistemleri suyun içerisindeki atık maddeleri ve ağır metalleri elemine ederken, suyu büyük ölçüde faydalı minerallerden de yoksun bırakırlar. Fakat alkali iyonize su cihazı, suyu filtrelerken kalsiyum, magnezyum gibi mineralleri suya geri kazandırır.

Alkali suyun faydalarından bahsetmek için pH kavramından da bahsetmek gerekir. Bir çözeltinin asitliği veya alkaliliği, pH olarak bilinen bir değer cinsinden ölçülür. PH’ı 7’den küçük olan maddeler asidiktir ve asitli su insanların tüketimi için uygun değildir.

Normal içme suyunun pH seviyesi 7 iken, alkali suyun pH seviyesi 7’den daha yüksektir, yani daha az asidiktir. Böylece alkali su tüketildiğinde vücuttaki çevre kirliliklerinin ve dengesiz beslenmenin sebep olduğu asitlik nötralize olur ve arıtma suyun neden olabileceği elektrolit dengesizlikleri de yaşanmaz. Alkali su ise içilebilir olması ve gastrointestinal problemler, hipertansiyon, diyabet ve kanser tedavisinde faydalı olduğu için tavsiye edilmektedir.

Alkali suyun faydalarından bir diğeri de yoğun fiziksel dönemlerde özellikle sporcuların önemsediği hidrasyon konusudur. İyonize alkali su yoğun fiziksel dönemlerde hidrasyonu arttırdığı bilinmektedir.

Alkali Su ve Alkali İyonize Su Farkı

Alkali su ve alkali iyonize su aynı değildir. İyonize su, normal alkali suya kıyasla antioksidanlar için daha yüksek bir potansiyele sahiptir. Bunların arasındaki farkı daha detaylı anlamak için kimyada kullanılan alkalinite ve pH kavramlarının aynı şey olmadığını bilmemiz gerekir.

Peki alkali iyonize su nedir? Gelin birlikte inceleyelim.

Alkalinite, suyun asitleri nötralize etme yeteneğini ölçer. PH ise suyun pozitif yüklü Hidrojen (H+) iyonlarını çekme potansiyelini ifade eder. Burada bilinmesi gereken bir kavramda suyun iyonizasyonudur.

İyonlaştırılmış su, elektronik işlemden geçirilerek üretilen sudur. Su pozitif ve negatif elektrotlardan geçerken, sudaki mineraller iyonlaştırılır, pozitif ve negatif iyonlar üretilir. Bu (alkalik ve asidik) iki su eşzamanlı olarak iyonlaştırma sürecinde üretilir ve iki farklı musluk yoluyla dışarı atılır.

İyonize alkali sudaki mineraller – çoğunlukla kalsiyum, magnezyum ve potasyum – iyonizasyon sürecinden elektron kazanır. Bu süreç suyu antioksidan yapan şeydir. PH’ı 7’den büyük olan herhangi bir su alkalidir, ancak bu suyun iyonize suya kıyasla daha az sağlık yararı vardır. Bu nedenle alkali su iyonizeri cihazları önerilmektedir.

Alkali iyonize su arıtma cihazı ilk olarak Japonya’da geliştirilmiştir. Bugün sürekli artan hastalıklara karşı negatif ORP değeri, yüksek çözünmüş hidrojen içeriği, alkali pH gibi özellikleri ile alkali iyonize su önerilmektedir. Çünkü iyonize alkali su, vücuttaki asidik elementler dengeler, nötralize ederek asidik atıkların dışarı atılmasına yardımcı olur.

Böylece kemikleri güçlendirir, vücuttaki şeker seviyesini dengeler, vücut ağırlığını azaltır, saç dökülmesini engeller. Bunlar ve daha birçok faydaları nedeniyle günümüzde alkali iyonize su oldukça faydalıdır ve önerilmektedir.

İyonize Alkali Su Cihazı

Günlük su alkali mineraller ve karbonat karışımıdır. Alkali iyonize su cihazı elektromanyetizma kullanarak karbonatı kalsiyum, magnezyum gibi alkali minerallerden süzerek ayrı ayrı boşaltır. Bu alkali mineraller, bir kez karbonattan kurtulduğunda, antioksidan potansiyeli ve (asitle savaşan) alkalinite kazanır.

Söz konusu alkali iyonize su cihazı fiyatları olduğunda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de birbirinden farklı ürün ve modeller bulunmaktadır. Bu da doğal olarak geniş bir fiyat aralığı imkanı sunmaktadır. Türkiye’de bu ürünle ilgili hizmet veren (Satış/bakım/onarım/montaj) firma sayısı sanılanın aksine oldukça azdır.

Biontech Türkiye’de bunlardan biridir. Sahip olduğu çeyrek asırlık deneyim ve ülkemizin ekonomik koşullarına uygun fiyat politikası ile farkını ve kalitesini her zaman belli etmektedir. Sizlere sunmuş olduğumuz ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Farklı ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek çeşitli alkali iyonize su cihazı modellerimiz bulunmaktadır.

İyonize su alkali ve asidik olmak üzere iki şekilde gelir. Her türün farklı faydaları vardır ve çeşitli alanlarda kullanılabilir. İyonlaştırıcılar, alkali ve asidik suyu üretmek için güç ve titanyum plakaların bir kombinasyonunu kullanır.

Alkali iyonize su cihazı günlük suyu antioksidan bakımından zengin bir suya dönüştüren gerçekten akıllı ve güçlü bir makinedir. Tüm dünyaya kendini tanıtmış olan ve sağlık yönünden kendisini kanıtlamış bu cihazları almanız doğal ve kaliteli suyu uygun fiyatta tüketmenizi sağlar.

canli su

Canlı Su Nedir?

Canlı Su Nedir? Canlı su; saf suyun, doğadan topladığı minerallerle oluşturduğu doğal su kaynaklarından akan ilk…

Okumaya Devam Et

Hayatınıza yeni bir tazelik katın!