fbpx
arrow_back

Tatile Çıkarken Olmazsa Olmazlar

Tatile Çıkarken Olmazsa Olmazlar

İçindekiler

Tatile Çıkarken Olmazsa Olmazlar

Uzun bir kış boyunca hayalini kurduğunuz sıcak günler geldi; tatil planları yapıldı veya hala devam ediyor. Ve tabii ki herkesin “tatil” kavramına bakış açısı farklı. Kimi yaylalara çıkıp hamakta uzanmayı ve sessizliği, kimi deniz kenarında tüm gün güneşlenmeyi, kimi de hareketli ve eğlenceli tatil günlerini hayal ediyor.

Bu uzun tatil günlerini planlamak, tatile hazırlanmak keyif verici fakat hayat rutinlerini aksatmamak için bazı insanlar kedilerini komşuya emanet ediyor; bazıları ise çiçeklerini fazladan sulayarak yola çıkıyor. Özellikle yeme içme alışkanlıkları tatilde değişkenlik göstereceğinden; sağlıklı yaşamaya önem veren insanların beslenme düzenlerinde aksama olabiliyor. Bizler bu makalemizde, hareketli bir tatilde, beslenme düzenlerini bozmak istemeyenlerin, sağlıklı suya nasıl ulaşabileceklerinden bahsedeceğiz.

Tatilinizde Sağlıklı Su Tüketin

Suyun hayati öneminden, özellikle sıcak yaz aylarında dehidrasyona dikkat etmemiz gerektiğinden daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Hele bir de tüm gün deniz kenarında güneşlenmek yerine, sudan çıkmamayı tercih edenlerdenseniz, özellikle su tüketiminize dikkat etmeniz, sağlığınız için büyük önem taşımaktadır.

Yüzme, kürek, sörf, rafting, yelken, dalış gibi takım halinde veya bireysel, suyun altında veya üzerinde yapılan birçok türde su sporu vardır. Bütün kış bu sporları yapmak için dört gözle bekleyenlerden misiniz? Tam bu noktada sizlere sporcular için hidrojenle zenginleştirilmiş su içmenin faydalarından bahsedeceğiz.

Hidrojenli Su Nedir?

Kimya bilgilerinizden belki hatırlarsınız, su molekülleri iki hidrojen atomu ve bir oksijen atomundan oluşur; ancak bazı araştırmalar suya ek hidrojen vermenin sade suyun sağlayamayacağı faydalar sağladığını iddia etmektedir. Çünkü hidrojen oksijene bağlı olduğu için vücudun sade sudaki hidrojeni etkili bir şekilde ememeyeceği düşünülmektedir.

Yani kısaca hidrojenli su, kendisine ilave hidrojen molekülleri eklenmiş saf sudur. Bazı araştırmalar, suya fazladan hidrojen eklendiğinde, bu hidrojen moleküllerinin “özgür” olduğunu ve vücudunuz için daha erişilebilir olduğunu belirtmektedir.

Hidrojen (H2) evrende en bol bulunan kokusuz, renksiz, tatsız ve toksik olmayan bir gaz molekülüdür. Japonya’da bir ekip 2007 yılında, hidrojen gazının bir antioksidan görevi görebileceğini ve beyni serbest radikallerden koruyabildiğini keşfetmiştir.

Ayrıca hidrojen, var olan en küçük gaz molekülü olduğundan, vücuttaki (beyin dahil) hemen hemen her organa ve hücreye nüfuz edebilir. Bu durumda hidrojenli suyun sağlığımıza olumlu etkileri neler olabilir?

Hidrojenli Suyun Faydaları

Hidrojen suyunun sağlık yararlarını doğrulayan binden fazla klinik makale vardır. Vücudumuzda 200’den fazla hastalığa sebep olabilen serbest radikaller bulunmaktadır. Moleküler hidrojen bu zararlı ROS/serbest radikalleri seçici olarak nötralize ederek vücuttan uzaklaştırır ve vücuttaki tüm organlara fayda sağlar.

Özellikle sporcular için hidrojenli su içmek, atletik performansı artırmanın doğal bir yolu olarak görülmektedir. On sporcu ile yapılan bir araştırmada, 51 ons (1500 ml) hidrojenle zenginleştirilmiş su içen sporcuların, bir plasebo grubuna kıyasla egzersizden sonra daha düşük kan laktat seviyeleri yaşadığı ve kas yorgunluklarının azaldığı görülmüştür. Yani hidrojenli su iltihabı azaltarak, kas yorgunluğunun bir işareti olan kandaki laktat birikimini yavaşlatarak sporculara fayda sağlayabilir.

Sekiz sporcu ile yapılan iki haftalık bir başka çalışmada, günlük 68 ons (2 litre) hidrojenle zenginleştirilmiş su tüketen sporcuların, sprint egzersizleri sırasında normal su içenlere göre daha fazla güç çıkışına sahip olduğunu göstermiştir.

Tüm bu etkileri yapan hidrojenli su jenaretörü ile tanışın ve sağlıklı suyu çantanızda her yere götürerek hareketli geçen tatilinizde de sağlığınıza dikkat edin.

Hidrojenli Su Jeneratörü ile Tanışın

Biontech’in devrim niteliğindeki hidrojenli su jeneratörü vücudunuzun sürekli maruz kaldığı zararlı serbest radikalleri nötralize ederek sağlığınızı korurken, modern ve şık tasarımıyla da dikkat çeker. Sadece 4 dakikada, tek tuşa basarak; antioksidan ve antiseptik aktiviteye sahip ultra yüksek moleküler hidrojen içeriğine sahip 330 ml sıvı elde etmenizi sağlar.

Biontech hidrojenli su cihazı pek çok faydasının yanında glutatyon peroksidaz, süperoxid dismutaz, katalaz gibi faydalı antioksidan enzimlerin vücutta çoğalmasına yardımcı olur.

Biontech hidrojenli su cihazı aynı zamanda küçük ve kolay taşınabilir olması, uzun pil ömrü ve akıllı kendini temizleme sistemi ile de kullanım konforuna sahiptir.

Hem keyifli, eğlenceli tatilinizi yapmak; hem de tatil yaparken sağlığınızı da korumak için Biontech hidrojenli su jeneratörü ile tanışın çantanızda her yere sağlığınızı da götürün.

canli su

Canlı Su Nedir?

Canlı Su Nedir? Canlı su; saf suyun, doğadan topladığı minerallerle oluşturduğu doğal su kaynaklarından akan ilk…

Okumaya Devam Et

Hayatınıza yeni bir tazelik katın!