fbpx
arrow_back

pH Nedir?

pH Nedir

İçindekiler

pH Nedir?

pH nedir dersek öncelikle konuya farklı bir noktadan yaklaşmamış gerekir. Hidrojenin gücü, sulu çözeltinin hidrojen iyonu konsantrasyonuna karşılık gelir . Bir madde sulu

çözeltisinde OH-iyonundan daha fazla H iyonu içeriyorsa , madde alkalidir ve H’den daha fazla OH- varsa asidik olarak adlandırılır.

İyon suyunun pH değeri

  • Alkali su: H2O, H ve OH- içine ayrıldığında, H’nin çoğu H2’ye dönüşmek için bir elektron alırken, bazı OH- pozitif iyonlarla birleştirilir ve kalan OH- suda OH- olarak kalır. ⇒ pH alkalindir.
  • Asidik su: H2O, H ve OH- içine ayrıldığında, çoğu O2 olmak için elektronlarını kaybeder ve H suda kalır. ⇒ pH asidik hale gelir.

pH Dengesinin Önemi

Başlangıçta alkalin, vücudun doğal ve saf halidir. Bununla birlikte, günümüz toplumundaki birçok faktör aşırı asidik bir ortama katkıda bulunur. Bu faktörler, işlenmiş gıdaların bolluğu, antibiyotiklerin aşırı kullanımı, doğal yaşlanma süreci ve hatta stresten oluşur. Vücudumuzun alkaliden aside 70:30 gibi sağlıklı bir hidrojenin gücü oranı oluşturmasına ve sürdürmesine yardımcı olmak bizim için önemlidir.

Çoğu hastalık, hastalık ve kötü bakteri aşırı asidik bir ortamda gelişir. PH seviyeleri dengesiz olduğunda, çoğunlukla çok asidik olması durumundadır. Bu, vücudun asidi denemek ve nötralize etmek ve vücuttan çıkarmak için organlardan, kemiklerden ve dokulardan önemli mineralleri ödünç almasına neden olur. Aşırı asitlik tüm sistemleri zayıflatır ve maya / mantar büyümesi (diğerleri arasında kandida), kronik yorgunluk, yavaş eliminasyon, hormonal kaygılar, erken yaşlanma, serbest radikal hasarı (kanserli mutasyonlara yol açabilir), kilo alımı gibi akut semptomlarda görülebilir. mesane ve böbrek taşları, diyabet, eklem ağrısı ve laktik asit gibi böbrek hasarı.

Neyse ki çoğumuz için, asitlik miktarını azaltmak ve sağlıklı hidrojenin gücü seviyeleri oluşturmak ve sürdürmek için önlemler almak ve yaşam tarzı değişiklikleri yapmaya başlamak için çok geç değil. Şu anda sağlıklı bir oranımız olsa bile, onu sağlıklı su içme, doğru beslenme ve yaşam tarzı ile sürdürmek de aynı derecede önemlidir.

pH nedir adlı makalemiz burada son bulurken konu ile ilgili aklınıza takılan bir şey olursa çekinmeden bizlere ulaşabilirsiniz.

canli su

Canlı Su Nedir?

Canlı Su Nedir? Canlı su; saf suyun, doğadan topladığı minerallerle oluşturduğu doğal su kaynaklarından akan ilk…

Okumaya Devam Et

Hayatınıza yeni bir tazelik katın!