arrow_back

Kış Aylarında Su Tüketimi Neden Önemli

Kış Aylarında Su Tüketimi Neden Önemli

İçindekiler

Sıcak yaz günlerinde yaşanan susuzluk hissi, vücudumuzun suya ihtiyacı olduğunu gösteren bir uyarıdır. İdrarın yanı sıra terleme ve soluma yolu ile de su kaybeden vücudun kaybettiği suyu yerine koymak ise oldukça önemlidir. Fakat soğuk kış günlerinde, suya ihtiyacımız olsa bile vücudumuzun yaz aylarında olduğu gibi sıklıkla uyarı vermemesi, yeterli miktarda su tüketmemeye neden olmaktadır. Peki; kış aylarında ne kadar su içmeli, kışın su içmenin faydaları nelerdir?

Sindirim Sistemine Destek Sağlar, Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Su içmek ve vücudun su ihtiyacını karşılamak her zaman önemlidir. Ama bol bol su içmeyi kış mevsiminde önemli kılan şeylerden biri bağışıklık sistemini güçlendirmektir.

Yeterli miktarda su içmek, vücudunuzdaki sindirim enzimlerinin sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar. Sindirim ve boşaltım sistemleri sağlıklı bir şekilde çalıştığında ise vücudunuzdaki zararlı maddeler hızlı bir şekilde atılabilir.

Peki, Kış Aylarında Kaç Litre Su İçilmelidir?

Günlük olarak tüketilmesi gereken su miktarı; cinsiyet, yaş, kilo, boy, yapılan fiziksel aktivitelere göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle tüketmeniz gereken günlük ideal miktarına mobil su içme uygulamalarından yararlanarak öğrenebilirsiniz.

İçtiğiniz su miktarı kadar, suyun kalitesi de önemli. Evinizde ya da iş yerinizde temiz, taze suya en pratik şekilde ulaşmanız için ise Biontech  su arıtma cihazları sizinle!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Su Detoksu

Su Detoksu

Su Detoksu Nedir? Su detoksu kavramına geçmeden önce detoks nedir isterseniz gelin birlikte inceleyelim. “Detoks” günümüzde…

Okumaya Devam Et

Hayatınıza yeni bir tazelik katın!