fbpx
arrow_back

Bebek ve Çocuklarda Su Tüketimi

İçindekiler

Bebek ve Çocuklarda Su Tüketimi

Vücudumuzun pH dengesinin öneminden ve alkali su tüketiminin bu dengedeki büyük payından daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Tıpkı yetişkinlerdeki gibi çocuklar için de bu durum aynen geçerlidir. Hele ki yaz aylarında hareketliliği artan çocukların su ihtiyacı daha da artmaktadır.

Bu makalemizde çocuklarımıza alkali su içirmenin diğer su türlerinden farkı nedir ve hangi yaş grubuna kaç pH su içirmeliyiz gibi merak edilen konulardan bahsedeceğiz.

Bebek ve Çocuklarda Alkali İyonize Su Tüketiminin Önemi

Filtrelenmemiş musluk suyu, suya kötü bir tat ve koku veren zararlı bakteriler, florür, mikro plastikler, ağır metaller ve diğer partikülleri içerebilir ve hiçbir ebeveyn bu suyu çocuğuna içirme riskini almak istemez. Alkali iyonize su ise çocuğunuzun temiz ve minerallerle dolu su ihtiyacını karşılar.

Alkali suyu, musluk suyuna kıyasla daha temiz, mineraller açısından zengin ve doyurucu bir su olması sebebi ile öneren birçok araştırma mevcuttur. Bu araştırmalarda alkali iyonize suyun, küçük çocukların daha fazla mineral almalarına yardımcı olduğu ve böylece büyürken artan mineral ihtiyaçlarını karşıladığı bulunmuştur.

Ayrıca alkali iyonize su, küçük çocuklarda asit reflü oluşumunu azaltmaya yardımcı olan özelliklere sahiptir. Alkali iyonize suyun ölçülü olarak düzenli tüketiminin vücuttaki serbest radikalleri azalttığı, daha iyi hidrasyon sağladığı, bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve en önemlisi vücudun pH seviyelerini dengelediği görülmüştür.

Alkali İyonize Su Bebekler ve Çocuklar İçin Güvenli mi?

Bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmeleri tavsiye edilir. Ve bebekler anne sütü ile beslendikleri dönemde vücutlarında asidik bir pH dengesi yoktur. Önemli olan anne sütü terk edilirken gelişen süreçlerde, nasıl su tüketilmesi gerektiğidir.

Bebek mama kullanıyorsa, sütü yapmak için sadece 7 pH nötr kaynamış su kullanabilirsiniz. Peki, bebeğinize hangi pH ’ta suyu vermelisiniz?

Bebeklerin yaşamlarında ilk 6 ay anne sütü veya formül mama dışında herhangi bir suya ihtiyaç duymamaları veya içmemeleri iyi bir şeydir. Fakat su içmeye başladıklarında 6 aylık bebeklerin mamalarında 7 pH su kullanılabilir. Daha büyük bebekler ise 7,5 pH alkali iyonize su tüketebilir.

Yeni yürümeye başlayan çocuklar için alkali iyonize su içmek de iyidir, ancak birkaç ay boyunca anne sütü veya formül mama ile birlikte verilmelidir. Mama veya anne sütü azaltıldığında, yeni yürümeye başlayan çocuklarınıza başka içecekler (sebze sütü, meyve suları ve su) verebilirsiniz.

Çocuğunuza alkali su verirken dikkat edilmesi gereken miktarlar ve pH değerlerinden söz edilir. Biraz bunlardan bahsedelim.

Bebek ve Çocuklarınızın Alkali İyonize Su Tüketiminde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Çocuklara reçeteli veya reçetesiz satılan ilaçları almadan 30 dakika önce veya sonra alkali su verilmemelidir.

Yetişkinlerde olduğu gibi çocuklara da yemekten 30-45 dakika önce, yemekle birlikte veya yemekten 30-45 dakika sonraya kadar geçen sürede alkali su verilmemelidir.  Bunları akılda tutarak alkali su, normal içilebilir sulara oranla güvenli ve yararlıdır.

Yeni yürümeye başlayan çocuklar her gün yaklaşık 1 litre su içmelidir. Başlangıçta günde sadece 1-2 bardak su verip ve ardından yavaş yavaş yukarı çıkabilirsiniz. 7 pH su tüketmeleri yeterlidir.

Okul çağındaki çocuklar her gün yaklaşık 1,5 litre su içmelidir. Ama unutmayın, çocuğun yaşına, ağırlığına ve yaptığı aktiviteye göre değişiklik gösterebilir.

Gençler her gün 2-3 litre su içmelidir. Çocuğunuz gençlik yıllarına ulaştığında, alkali iyonize suyun pH seviyesi maksimum 9 pH olabilir fakat bunun için doktor tavsiyesi gereklidir.

Peki farklı pH suyu hayatımızın her döneminde amacımıza bağlı olarak nasıl elde edebiliriz?

Alkali Su İyonizerleri ile Tanışın

Alkali iyonize su elde etmenin en pratik ve güvenilir yolu alkali su iyonizeleridir. İyonizasyon endüstrisinde 37 yıllık deneyimi ile Biontech, birçok alkali su iyonizeri geliştirdi.

Dünyanın en gelişmiş su arıtma ve iyonizasyon sistemine sahip Biontech iyonizerleri, suya hiçbir kimyasal madde katmadan elektroliz yöntemiyle ihtiyacınıza göre farklı pH’larda en doğru ve en sağlıklı biyolojik değerlere sahip suyu kullanımınıza sunar.

Hem kendiniz hem çocuklarınız hem de evcil hayvanlarınız için en kaliteli suyu içmek yaşam boyu hakkınız. Alkali Su İyonizerleri ile tanışın, sağlıkla kalın.

canli su

Canlı Su Nedir?

Canlı Su Nedir? Canlı su; saf suyun, doğadan topladığı minerallerle oluşturduğu doğal su kaynaklarından akan ilk…

Okumaya Devam Et

Hayatınıza yeni bir tazelik katın!