arrow_back

Alkali İyonize Su ve Faydaları

Pek çok faydası olduğu bilinen ve adından sıkça söz ettiren alkali su, özellikle kilo vermek isteyenlerin merak ettiği konulardan biridir. Sağlıklı yaşam sırlarını ve kilo verme yöntemlerini araştıranlar için alkali su bilinenler arasında yer alıyor. Peki sunduğu ayrıcalıklar ile mucizeler yarattığı söylenen alkali su nasıl yapılır? Alkali iyonize su nedir? Söylendiği şekilde alkali iyonize su faydalı mı? Gelin hep beraber bu soruların cevabını verelim.

Alkali İyonize Su Nedir ?

Marketten alınan su şişelerinin üzerinde pH değeri bulunur. Suyun içerisindeki hidrojen miktarını anlatan pH değeri, bu miktar ne kadar yüksekse pH değerinin de o kadar fazla olduğunu gösterir. Bu da suyun bazik bir biçimde olmasına örnektir. Eğer bir suyun pH değeri 7’den fazla ise o alkali sudur. Eğer pH değeri 7’nin altında ise o zaman su asidiktir. PH değeri 7 ise bu defa suyun nötr olduğunu söylemek gerekir. Kısacası PH değerine bağlı olarak 7’nin üzerinde hidrojen bulunan suya alkali su denmektedir.

unnamed

Daha bazik bir yapıya sahip olduğu için alkali su vücut açısından pek çok önemli fayda getirmektedir. Bu sebepten sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenler için alkali su günümüzde büyük öneme sahiptir. Günümüzde düzenli şekilde ve önemli oranda her yaştan birey tüketebilmektedir.

– Vücuttaki toksinlerin nötr hale gelmesine ve atılmasına olanak sağlar,

– Vücut belli başlı bazı kirli etmenlerden arındırılır,

– Bazı farklı zararlı maddelerin dışarı atılmasına imkan sağlar,

– Sindirim sistemine katkı sağlar ve daha hızlı, düzenli çalışmasına olanak verir,

– Vücudun ihtiyaç duyduğu pH dengesinin sağlanmasında önemli rol oynar,

– Cildi besler ve güzelleştirir; yaşlanmaya karşı önleyici etki oluşturur,

– Hücre onarım ve yenilenmesinde önemli katkı sağlar,

– Vücudun bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek verir,

– Ödem oluşumunu engeller,

– Dengeli kilo vererek zayıflama imkanı sağlar,

Bu ve benzeri faydaları nedeniyle günümüzde bazik halde olan alkali su oldukça fazla tüketiliyor. Özellikle gün içerisinde periyodik olarak tüketim zamanla daha sağlıklı ve fit bir vücuda kavuşma şansı vermektedir.