fbpx
arrow_back

Sporcular İçin En İyi Su Hangisidir?

Sporcular İçin En İyi Su Hangisidir

İçindekiler

Sporcular için su tüketimi, spor yapmayan kişilere oranla çok daha hayatidir. Sporcular için alkali iyonize su tüketimi, kemik ve kas dokusunu korumaya yardımcıdır. Sporcular için en iyi su hangisidir? Bu konuda, doğru PH seviyesi, neden alkali iyonize su tüketilmesi gerektiği hakkındaki detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Sporcular İçin pH Değeri En İyi Su Hangisi?

Sporcular, günlük yeme içme ve egzersiz rutinlerini diğer insanlara göre çok daha düzenli şekilde yaparlar. Günlük su tüketiminde 7.5 – 8.5 aralığındaki pH değeri en çok kabul gören değerdir. Ancak özellikle düzenli spor yapanlar için alkali iyonize su tüketmek çok daha yararlıdır. Alkali iyonize su söz konusu olduğunda sporcular için en iyi su 9 PH seviyesi olarak tavsiye edilebilir. Antioksidan özelliği çok yüksek olduğu için alkali iyonize suyun, kas ve kemik dokusunu güçlendirici özelliği bulunur. Hücre yenilemesini destekler.  Bu sayede cilt sağlığını korumaya da yardımcıdır. Vücudun ihtiyaç duyduğu protein enzimlerinin üretilmesine yardım eder.

Sporda Suyun Önemi Nedir?

Sporcular, yaptıkları egzersizler karşılığında aldıkları kalorileri ter yoluyla yakarlar. Daha doğrusu, vücuttaki fazla yağ dokusunun dışarı atılması ter bezleri aracılığıyla dışarı çıkan su sayesinde olur. Sporcular bu nedenle bol miktarda su tüketmelidir. Vücudun günlük su ihtiyacı 2-3 litre aralığındadır. Ancak bu durum, su kaybetmemiş sağlıklı bir vücut için geçerlidir.

Su kaybı söz konusu olduğunda kaybettiğiniz her miktar için ekstra bir bardak su tüketmeniz tavsiye edilir. Spor yaparken hava durumuna, aktivite yapılan mekânın ısısına göre terleme düzeyi farklılık gösterebilir. Ayrıca çok fazla efor sarf ettiren hareketli sporlarda su kaybı çok daha fazladır. Kaybolan suyun yerine yenisini düzenli bir şekilde koymak spordan maksimum verim almanıza yardımcıdır. Bunun için spor yapıyorsanız yanınızda alkali iyonize su taşıyabilirsiniz.

Sporcular İçin Hangi Su Daha Sağlıklı?

Sadece sporcular için değil herkes için alkali iyonize su içmek, iyonize olmayan suya göre çok daha sağlıklı bir seçenektir. Sağlıklı bir sporcu olmak için tercih edeceğiniz alkali iyonize su 9 pH seviyesiyle size daha enerjik olmanızda yardımcı olur. Spor yapıyorsanız 9 pH seviyesinde su içerek mide ve bağırsak sorunlarını minimuma indirebilirsiniz. İshal ya da kabızlık gibi sorunlardan muzdarip olmazsınız. Böylece içtiğiniz su, sporda en iyi performansı sergilemenizde size yardımcı olur.

Sporcular Neden Alkali İyonize Su İçmeli?

Çözünür kurşunu, cıvayı, alüminyumu, kadmiyumu ve diğer ağır metallerin tamamını sudan ayrıştıran bir alkali su iyonizeri kullanabilirsiniz. Alkali iyonize su içen sporcular, yüksek PH seviyesini kademeli olarak yükselterek kendileri için en iyi suyu tercih edebilirler. Sporcular için en iyi su şu özelliklere sahip olmalıdır:

  • Alkali iyonize
  • Hidrojen bakımından zengin yani pH seviyesi yüksek
  • Canlı ve yararlı mikroorganizmaları barındıran
  • Antioksidan
  • Antiinflamatuar
  • Antiapoptik

Bu altı özelliğin yer aldığı su asidik değil, alkali olması nedeniyle vücut dengesini bozan elementleri tamamen uzaklaştırır. Vücudun doğal dengesini koruyarak metabolizmanın düzgün şekilde çalışmasına yardım eder. Özellikle antioksidan oluşu vücutta oksidasyonu engeller, antiapoptik özelliği sayesinde hücre ölümünü ve yaşlanmasını önler. Antiinflamatuar özellik ise sporcu yaralanmalarının daha hızlı iyileşmesine destek olur. Ayrıca antiinflamatuar özelliği sayesinde vücutta inflamasyon yani iltihap oluşumunu engeller.

Hidrojenli Su Matarası ile Suyunuzu Her Yere Götürün!

Spor salonlarında, antrenmanlarda ve yürüyüşlerde yanınızda taşıyabileceğiniz hidrojenli su matarası sayesinde günlük canlı su ihtiyacınızı kolayca karşılayabilirsiniz. Jeneratörün içerisine koyduğunuz her çeşit suya yüksek miktarda hidrojen gazı pompalanır. Bu sayede moleküler hidrojen antioksidanlarınca zengin bir su içmiş olursunuz. Özellikle bir sporcunun içebileceği en iyi sulardan biri kolayca elde edilmiş olur.

Sporcular için en iyi su seçeneklerinden biri olan antioksidanlı suyun başlangıç değerini 7.5 – 8.5 pH arası olarak kabul edebiliriz. Biraz bu seviyeye alıştıktan sonra sporcular 9 pH seviyesi ve hatta yoğunluklarına göre 9.5 pH seviyesinde de su tüketebilirler. Bu alışma sürecinin sebebi, alkali iyonize suyun, vücuda pompaladığı yüksek miktarda hidrojenin ilk etapta baş ağrısı ve baş dönmesi gibi etkiler yapabilme olasılığıdır. Bu nedenle ilk başta 7.5 pH seviyesiyle başlayarak pH derecesini yavaş yavaş artırabilirsiniz.

Hidrojenli su matarası ve diğer alkali su iyonizerleri için buraya tıklayarak cihazlarımızı inceleyebilirsiniz.

canli su

Canlı Su Nedir?

Canlı Su Nedir? Canlı su; saf suyun, doğadan topladığı minerallerle oluşturduğu doğal su kaynaklarından akan ilk…

Okumaya Devam Et

Hayatınıza yeni bir tazelik katın!