fbpx
arrow_back

Limonlu Su Hem Lezzetli Hem Sağlıklı

Limonlu Su Hem Lezzetli Hem Sağlıklı

İçindekiler

Limonlu su! Su içmenin önemi hakkında fikir sahibi olmanıza rağmen çeşitli sebeplerle yeterince su içmiyor olabilirsiniz. Bu sebepler arasında suyun tadını sevmemeniz veya tatlandırıcılı, şekerli içecekleri, meyve sularını tercih etmeniz yer alıyorsa su tüketimini artırmanız için aslında çok güzel bir alternatifiniz var.

Su İçmeyi Kolaylaştırmanın Yolu

Suyunuzun içine koyacağınız birkaç dilim limon ile son derece kolay bir şekilde hazırlanmaktadır. Bu sayede hem içtiğiniz sudan farklı bir tat aldığınız için günlük su tüketiminizi artırabilir hem de limonun vücudunuza olan faydalarından yararlanabilmekte. Peki, limonlu suyun vücudunuza faydaları nelerdir? Şimdi, limonlu suyun faydalarını sıralamaya başlayalım.

Hem Su Hem Limon

Limon, vücudunuz için bir C Vitamini kaynağı. Damarlar, kıkırdak, kas ve kemiklerdeki kolajen ve vücudun iyileşme süreci için gerekli bir vitamin olan C Vitamini’ni vücudunuz kendisi üretemez. Bu vitamini ancak beslenmeyle temin edebilirsiniz. Yetişkin kadınlar günde 75 mg, yetişkin erkekler ise 90 mg C Vitamini almalıdır2. Bir limon ise ortalama 30 ila 45 mg C Vitamini içerir. Yani C Vitamini alımınıza katkıda bulunmaktadır.

Kalp ve Tansiyonun Dostu

Limon kalbiniz için de yararlı çünkü içerdiği C Vitamini nedeniyle koroner kalp hastalığına karşı koruyucu etkiye sahiptir.

Böbrek Taşı Oluşumu Riskini Azaltır

Hâlâ “Limonlu su ne işe yarar?” sorusunun cevaplarını arıyorsanız bir faydadan daha bahsedelim: Limon; idrardaki sitrat seviyesini yükseltir ve böbrek taşı oluşumu riskini azaltır. Araştırmalar; içilen su miktarını artırmanın böbrek taşı riskini azaltmasının yanı sıra tekrar oluşma riskini de düşürdüğünü göstermektedir.

Yiyeceklerin Verimini Artırır

Limonda bulunan sitrik asit, yiyeceklerdeki kalsiyum ve magnezyumun emilimini artırır. Ayrıca demir emilimi de yine limon sayesinde artabilmektedir. Kısacası limonlu su, yiyeceklerden daha fazla verim almanızı sağlar. Yemekte ya da yemekten sonra bir bardak limonlu su içmeye ne dersiniz?

Limonlu Su Zayıflamaya Yardımcı Olur

Eğer “Limonlu su zayıflamaya yardımcı olur mu?” diyorsanız bunun yanıtı evet! Limonda bulunan sitrik asit, yağ yakıcı özelliğe sahiptir. Üstelik limonlu su, günlük su tüketiminizi artıracağı için suyun zayıflatıcı etkisinden yararlanmanızı da sağlar.

Suyla Limonu Birleştirin, Keyifle İçin

Vücudunuzun ihtiyacı olan miktarda su içebilmek yani günlük su tüketiminizi artırmak aslında bir sürahi su ve birkaç dilim limonu bir araya getirmek kadar basit! Fakat unutmamanız gereken bir şey var: İçtiğiniz su miktarı kadar tükettiğiniz suyun kalitesi de önemli. Ne yazık ki temiz olarak algılanan damacana veya pet şişe sular sandığınız kadar kaliteli ve temiz olmamaktadır. Özellikle güneş altında bekletilmek, suya daha fazla kimyasal karışmasına sebebiyet verebilmektedir. Ayrıca bu sular bekledikçe içinde bakteri de üreyebilmektedir.

İçindeki bakteri, virüs ve zararlı maddelerden arınmış temiz su içmek için su arıtma cihazı kullanmanız, limonlu suyun faydasını daha da arttırmaktadır.

Suyunuzu gönül rahatlığıyla içebilmeniz ve pratik bir şekilde içme suyuna ulaşabilmeniz için çözüm, su arıtma cihazları! Biontech su arıtma cihazları sayesinde taze suya dilediğinizde ulaşabilirsiniz.

canli su

Canlı Su Nedir?

Canlı Su Nedir? Canlı su; saf suyun, doğadan topladığı minerallerle oluşturduğu doğal su kaynaklarından akan ilk…

Okumaya Devam Et

Hayatınıza yeni bir tazelik katın!