fbpx
arrow_back

Hidrojenli Su ve Faydaları

Hidrojenli Su ve Faydaları

İçindekiler

Sağlıklı yaşam mottosunu benimsemiş, sağlığın kendisine yatırım yapmak olduğunu bilen birçok kişi için hidrojenli su tüketmek, lüks değil ihtiyaçtır. Yaşam kalitenizi yükseltecek pratik bir alışkanlık kazanmak için moleküler hidrojen antioksidanları içeren su içmeyi deneyebilirsiniz. Hidrojen suyu üretmek için özel alkali iyonize su matarası kullanabilirsiniz. Bunun için hidrojenli suyun faydaları ve hidrojenin vücut için öneminden bahsetmenin yerinde olacağını düşündük. Ancak öncelikle hidrojen neden insan vücudu için gereklidir? Hidrojen nedir? Bu soruların cevapları hidrojenli su tüketimi konusunda daha bilinçli hareket etmenize yardımcı olacaktır.

Hidrojen Nedir?

Hidrojen, kokusuz ve renksiz bir gazdır. Atom numarası 1 olan hidrojen elementi, sağlık alanında serum takviyesi, hidrojen gazı soluma, hidrojenli su içme gibi birçok alanda kullanılır. Her bir kullanım alanı sağlık açısından farklı şekillerde fayda sağlar. Kütlesi 1,00794 g/mol olan hidrojen atomu en hafif ve doğada en çok bulunan elementtir. Bu nedenle işlenmesi ve kullanılması kolaydır. Ayrıca işlevselliği nedeniyle hidrojen sağlık alanında sıklıkla kullanılmaktadır.

Hidrojenli Su Nedir?

Aslında su zaten H2O yani iki hidrojen bir oksijen atomunun bir araya gelmesiyle oluşur. Ancak biyolojik saatinize iyi gelen ve birçok hastalığın tedavisinde de kullanılan hidrojenli su klasik içme suyundan biraz daha farklıdır. PH seviyesi en az 7,5 olan alkali ve hidrojen bakımından zengin su; magnezyum, potasyum gibi vücudun protein enzimlerini iyileştiren yararlı bileşenleri içinde barındırır. Hidrojen suyu, çeşitli canlı ve faydalı bakteri, mineral, vitamin bileşeni içerir. Hidrojenli su içinde moleküler hidrojen antioksidanları bulunur.

Moleküler Hidrojen Antioksidanları Ne İşe Yarar?

Moleküler hidrojen, hücre yenilenmesini destekleyen, kan-beyin bariyerini hızlı bir şekilde aşabilen bir elementtir. Kaya Journal of Health Science tarafından yayınlanmış “Moleküler Hidrojenin Sağlık Alanında Kullanımı” isimli makalede moleküler hidrojenin antioksidan özelliğine atıfta bulunulmuştur. Hidrojen diğer antioksidanlara oranla hücrelere çok daha hızlı nüfuz ederek zararlı elementleri elemine edebilme özelliğine sahiptir. Bunun yanında antiapoptik etkisi sayesinde hücre yapılanmasında meydana gelen bozulmaları engeller. Hücre yaşlanmasının önüne geçer. Ayrıca hidrojenli su tüketimi içinde yer alan moleküler hidrojen yapısıyla birçok hastalığın tedavisine de yardımcıdır.

Hidrojenli Su Ne İşe Yarar?

Hidrojen bakımından zengin su tüketmek, sağlıklı kan dolaşımına sahip olmanıza yardımcıdır. Ayrıca su aracılığıyla alacağınız moleküler hidrojen, hücre yenilenmesine sağladığı katkı ve metabolizmayı düzenleyici etkisiyle yaşam konforunuzu artırır. Düzenli olarak hidrojenli su tüketimiyle kendinizi daha zinde ve enerjik hissedebilirsiniz. Suyun hücreye daha etkili bir şekilde nüfuz etmesine yardımcı olan hidrojen molekülü, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu suyu bütün organlara ve hücrelere dengeli bir şekilde dağıtır.

Hidrojenli Su İçmenin Faydaları Nedir?

Hidrojen doğada kolayca bulunması ve çok yönlü faydalara sahip olması nedeniyle tıbbi uygulamalarda sık olarak kullanılır. Hidrojen bakımından zengin ve canlı su içmenin faydaları arasında:

· Antiapoptik özelliği sayesinde hücre ölümünü, kas ve eklem problemlerini gidermesi
· Antioksidan özelliği sayesinde serbest radikalleri uzaklaştırması
· Antiinflamatuar özelliği sayesinde iltihaplanmaları önlemesi ve gidermesi
· Ödemi ve üreyi vücuttan uzaklaştırarak kilo vermeyi kolaylaştırması gibi çeşitli özelliklerden bahsetmek mümkündür.

Hidrojenli su tüketimi yanında tıp alanında hidrojenin kullanımı ventilasyon ve serum şeklinde olmak üzere farklı kullanımları bulunur. Solunum yolu fonksiyonlarını düzenleyerek, astım ya da alerji gibi hastalıklarda semptomların azalmasına yardımcıdır. Serum yoluyla alındığında damar ve kan hücrelerinin iyileşmesine yardım eder. Yine hücre yenilenmesine katkıda bulunur.

Hidrojenli Su Nasıl Üretilir?

Hidrojenli su üretme matarası aracılığıyla elde edebileceğiniz bu canlı su türü, klor, oksijen ve nitrojen gibi elementleri sudan dışarı pompalar. İçme suyunun içine ise moleküler hidrojen antioksidanları pompalar. Bu sayede hidrojenden zengin, canlı, mineralleri korunmuş bir su içebilirsiniz. Yanınızda taşıyabileceğiniz hidrojenli su matarası sayesinde dışarıda olduğunuz zamanlarda da güvenle su tüketebilirsiniz.

Antioksidan su üretme cihazıyla her an her yerde sağlıkla su içebilirsiniz. Böylece dışarıda su içme ihtiyacı hissettiğinizde mineralce zengin, kendi hidrojen suyunuzu hızlıca üretip tüketebilirsiniz. Moleküler hidrojen antioksidanlarına sahip su içerek kendi sağlığınıza yatırım yapmak için şimdi Biontech su jeneratörünü inceleyebilirsiniz. Alkali su iyonizeri ve alkali su hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayın!

canli su

Canlı Su Nedir?

Canlı Su Nedir? Canlı su; saf suyun, doğadan topladığı minerallerle oluşturduğu doğal su kaynaklarından akan ilk…

Okumaya Devam Et

Hayatınıza yeni bir tazelik katın!