fbpx
arrow_back

Hidrojen Suyu Nedir ve Neden İçmeliyiz?

Hidrojen Suyu Nedir ve Neden İçmeliyiz?

İçindekiler

Hidrojen Suyu Nedir?

Hidrojen Suyu Nedir? Özetle mikro birimde küçük bir küme suyudur. Çabuk emilir ve boşalır, bu nedenle de fazla kilolarınız için yardımcı olabilir. Bazı kaynaklara göre suya hidrojen gazı eklenmesi, anti-inflamatuar ve antioksidan özelliklerini artırıyor. Enerjiyi artırma, yaşlanma sürecini yavaşlatma ve bir antrenmandan sonra kas iyileşmesini iyileştirme yeteneği ile lanse edilmiştir.

Hidrojen suyu, su ile aynı beslenme bilgisine sahiptir. Hidrojen suyunun mineral ve vitamin içeriği, kişiye ve suyun nereden geldiğine bağlı olarak değişecektir. Bazı üreticiler, eser miktarda aşağıdaki vitamin ve mineralleri su ile karıştırır:

 • A vitamini
 • C vitamini
 • Kalsiyum karbonat
 • Magnezyum sülfat
 • Potasyum
 • Sodyum sülfat

Hidrojen Suyunun Potansiyel Sağlık Faydaları

Uzmanlar, hidrojen suyu içmenin bazı faydaları olabileceğine inanmaktadır. Birçok tıp uzmanı, hidrojen suyunun herhangi bir avantajını keşfetmek veya doğrulamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç olduğu konusunda hemfikirdir. Ön çalışmalara dayanarak, potansiyel sağlık yararlarıdır:

Radyasyon Tedavisinin Yan Etkilerini Azaltın

Karaciğer kanseri olan 49 kişi üzerinde yapılan bir araştırma, radyasyon tedavisi sırasında altı hafta boyunca hidrojen açısından zengin su içmenin tedavi sırasında yaşam kalitesini iyileştirebileceğini gösterdi. 

Radyasyon tedavisinin yan etkileri şunlardır:

 •  Tükenmişlik
 •  Saç kaybı
 •  Cilt problemleri
 •  Mide bulantısı
 •  Baş ağrısı
 • Tedavi edilen bölgede ağrı

Çalışma, düzenli su tüketen plasebo grubuna kıyasla, hidrojen suyu içen grupta yaşam kalitesi puanlarının daha yüksek olduğunu gösterdi. Ama daha fazla çalışmaya ihtiyaç var.

Atletik Performansı İyileştirin

Hidrojen suyunun enerjiyi arttırdığı, iltihabı azalttığı ve egzersiz sonrası toparlanma sürelerini azalttığı söylenir .

10 futbolcu üzerinde yapılan bir araştırma, hidrojen suyu içmenin kas yorgunluğunu ve egzersizin neden olduğu kas fonksiyonundaki düşüşü azaltabileceğini gösterdi. Ama daha fazla araştırmaya ihtiyaç var.

Hastalık Önleme

Hidrojen suyu antioksidanlar içermektedir. Antioksidanlar oksidatif stresi önlemeye yardımcı olur. Bu tür stres, hem normal vücut işlevlerinden hem de güneşe maruz kalma ve endüstriyel kimyasallar dahil olmak üzere dış güçlerden kaynaklanır. Oksidatif stres kansere ve diğer hastalıklara yol açmaktadır.

Bu ön çalışmalar ayrıca hidrojen suyunun anti-inflamatuar olabileceğini, kalp hastalığı ve diğer yaşamı tehdit eden hastalık riskini azaltabilecek bir kalite olduğunu öne sürüyor .

Biontech Hidrojenli Su Jeneratörü, kompakt tasarımı ile mükemmel taşınabilirliğe sahiptir. Daha detaylı bilgi almak için ürünü ziyaret edebilir veya 0216 341 00 19 numarasından bize ulaşabilirsiniz.

canli su

Canlı Su Nedir?

Canlı Su Nedir? Canlı su; saf suyun, doğadan topladığı minerallerle oluşturduğu doğal su kaynaklarından akan ilk…

Okumaya Devam Et

Hayatınıza yeni bir tazelik katın!